هم‌اکنون 264 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی(عج) گیلان جهت تدارکات جشن بزرگداشت نهم ربیع در پیاده راه فرهنگی شهرداری تشکیل گردید.

شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی(عج) گیلان تشکیل شد/ آیت الله فلاحتی: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید
شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی(عج) گیلان تشکیل شد/ آیت الله فلاحتی: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان، با عنایت به گستردگی کمی و کیفی فعالیت های مهدوی در سطح کشور و در راستای اهداف کلان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و به منظور تبادل نظر و اخذ نظرات مشورتی برای سیاستگذاری، برنامه ریزی، پشتیبانی و ایجاد هماهنگی، (شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی گیلان) امروز به ریاست آیت الله رسول فلاحتی در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل شد.
بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است
امام جمعه رشت در جلسه مذکور با اشاره به اینکه بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است اظهار کرد: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید.
برگزاری جشن امامت امام زمان(عج) در پیاده راه فرهنگی رشت
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گیلان نیز در جلسه مذکور به اهداف شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و فعالیت های مهدوی(عج) اشاره کرد و گفت: راهبری فعالیت های مهدوی در استان، گسترش فرهنگ مشارکت و نظارت عام بر فعالیت های مهدوی، هدفمند و هماهنگ نمودن فعالیت های فرهنگی و صیانت از فرهنگ مهدویت در برابر افراد و افکار انحرافی از اهداف شورای سیاستگذاری مذکور است.
حجت الاسلام ولی ا... عادلی به وظایف شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی(عج) گیلان اشاره کرد و افزود: شناسایی فرصت های مردمی و دستگاه ها و نهادهای فرهنگی استان و راهبری، نظارت و ایجاد انسجام و هماهنگی بین موسسات، تشکل ها، کانون ها و گروه های مردمی و فعالیت های مهدوی(عج) در سطح گیلان از وظایف شورای مذکور است.
وی با بیان اینکه جلب مشارکت، همکاری و کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین مهدوی و دستگاه ها، نهادها، سازمان ها، موسسات، شرکت ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی از جمله وظایف شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی(عج) گیلان است، تصریح کرد: تصویب برنامه ها و فعالیت های بومی استان، به ویژه برای مناسبت های نیمه شعبان و نهم ربیع از دیگر وظایف شورای مذکور محسوب می شود.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان از برگزاری ویژه برنامه های نهم ربیع در نقاط مختلف استان خبر داد و بیان کرد: غروب پنجشنبه هفته جاری، جشن امامت امام زمان(عج) در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود.
جوان گرایی در برنامه های مهدویت لحاظ شود
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در جلسه مذکور بر لحاظ کردن جوان گرایی در برنامه های مهدویت تاکید کرد و گفت: شبهه زدایی و مقابله با شبهه افکنی در موضوع مهدویت بسیار مهم است و از اولویت ها محسوب می شود.
محمدباقر باقرزاده تصریح کرد: ایجاد فضای شاد و مفرح در استان و تبدیل نهم ربیع به جشن بزرگ مذهبی و ملی حائز اهمیت است.
توجه به بیانیه گام دوم رهبری در برنامه های جشن امامت امام زمان(عج)
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور با تاکید بر توجه به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در مراسم امامت امام زمان(عج) اظهار کرد: اصرار بر این باشد که انقلاب اسلامی زمینه ساز تمدن نوین است زیرا ملتی که بتواند تمدن سازی کند این انتظار پویا است.
حجت الاسلام سعید مهدوی، خواستار در نظر گرفتن کلاس هایی توسط آموزش و پرورش برای گفتمان انتظار شد و بیان کرد: مناسک بسیاری توسط علما برای امامت امام زمان(عج) بیان شده و احیای این مناسک در ترویج فرهنگ مهدویت اثرگذار است
و در پایان احکام صادره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان به اعضای شورای سیاست گذاری و پشتیبانی استان توسط ریاست جلسه اهدا گردید و همچنین رئیس بنیاد مهدویت استان حجت الاسلام و المسلمین ولی ا... عادلی در این جلسه جناب آقای محمد رضا عاشور زاده رئیس اسبق آموزش و پرورش ناحیه دو استان به عنوان قائم مقام بنیاد استان منتصب نمودند.
آخرین ویرایش
در 1398/8/29 15:37

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.